Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
ROTAX Bakım ve Servis Yetkisi (07.05.2013)

  


FG Havacılık Rotax Motorlarının Türkiye'deki Yetkili Bakım Merkezi Oldu


    Bilindiği gibi çok hafif araçlarında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de %90'ın üzerinde bir oranda Rotax markalı hava aracı motorları kullanılmaktadır.  Üstün performans özellikleri ve kendini kanıtlamış kalitesi ile Rotax motorlar, Alman mühendisliğini yalnızca havada değil, yüksek performanslı karting araçlarında ve hafif kategorideki deniz araçlarında da başarı ile temsil etmektedir.  


    Bugüne kadar birçok model geliştiren Rotax, günümüzde üretim ve satışına Rotax 582 (64 HP), Rotax 912 (80 HP), Rotax 912 S (100 HP) serisi, Rotax 912 IS (100 HP, enjeksiyon sistemli) serisi ve Rotax 914 (115 HP, Turbo) serisi modelleri ile devam etmektedir. Rotax bu modeller için sertifikalı motor seçenekleri de sunmaktadır. FG Havacılık'ın satış hizmeti verdiği tüm hava araçlarının motor opsiyonları bu modellerden oluşmaktadır. 

    FG Havacılık kurduğu alt yapı, techizat ve hava aracı kayıt takip sisteminin yanı sıra bakım personelinin aldığı eğitimler ile Rotax yetkililerinden tam not alarak Rotax yetkili servisi olmaya hak kazanmıştır. Bakım merkezimiz yalnızca firmamızın satışını yaptığı hava araçlarının değil tüm Rotax motorlarının bakım ve servis hizmetlerini vermektedir. FG Havacılık ayrıca, Edremit'te bulunan bakım merkezinde hat bakımı olarak bilinen "line maintenance" eğitim organizasyonu düzenleme yetkisini de almıştır. 

   Türkiye'de sportif ve bireysel havacılık adına birçok ilke imza atan FG Havacılık, sizi gökyüzünde daha çok zaman geçirmeye davet ediyor.

 

 
Her hakki saklidir. ©