Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
FG Havacılık Uçuş Eğitim Organizasyonu Yetkisini Aldı! (15.05.2013)   Bilindiği üzere FG Havacılık bir süre önce Türkiye'de daha çok microlight ve ultralight adı ile bilinen çok hafif hava araçlarının (ÇHHA) eğitim yetkisini almak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kurs açma ve işletme yetkisini alarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne uçuş eğitim organizasyonu yetkisi için başvurusunu yapmıştı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden gelen teknik inceleme komisyonu da FG Havacılık'ın Balıkesir Edremit'te konuşlu Uçuş Eğitim ve Bakım Merkezi tesisinde 14.03.2013 tarihinde yeterlilik denetimleri için FG Havacılık'a ziyarette bulunmuştu.

   Teknik inceleme kapsamında tüm uçuş eğitim organizasyonlarında olduğu gibi Uçuş Eğitim Müdürlüğü'müzün hazırlamış olduğu İşletme (Operation Manual), Kalite (Quality Manual) ve Eğitim (Trainng Manual) el kitapları teknik heyetin incelemesine sunulmuştur. Yapılan detaylı inceleme ve tetkikler neticesinde FG Havacılık'ın uçuş eğitim organizasyonu kapsamında gerekli yeterlilikleri sağladığı görülerek, SHGM tarafından el kitapları için onay belgeleri düzenlenmiştir.

   13 Mayıs 2013 tarihinde ise FG Havacılık adına "Uçuş Eğitim Organizasyonu Yetki Belgesi" düzenlenerek FG Havacılık Uçuş Okulu resmi olarak faaliyet göstermeye hak kazanmıştır. FG Havacılık şuan Türkiye'de çok hafif hava aracı sınıfında sabit kanat (ultralight), delta kanat (microlight) ve döner kanat (gyroplane) kategorilerinde eğitim yetkisi bulunan tek kuruluştur. Uçuş eğitim merkezimiz bu kategorilerin her birinde kara ve suya inişli araçların pilot eğitimlerinin yanı sıra, eğiticinin eğitimi (öğretmen pilotluk) ve ICAO üyesi yabancı ülkelerden alınan lisansların Türk Lisansı'na çevrilmesi eğitimlerini düzenleme yetkisine de sahiptir.

   FG Havacılık'ın eğitim organizasyonu için hazırlıklara başladığı Temmuz 2012 tarihinden itibaren bizlerle düzenli aralıklarla iletişim kurarak heyecanımıza ortak olan tüm pilot adayı arkadaşlarımızı, Türkiye'de ilk olmanın yaşattığı gecikmeler dolayısı ile gösterdikleri sabır için teşekkür eder, sizleri her zaman bir aile sıcaklığında karşılayacak olan Uçuş Eğitim ve Bakım Merkezi'mize beklediğimizi mutlulukla ifade etmek isteriz.

   Ege semalarında buluşmak dileği ile.

   Eğitim yetki sertifikamızı ve diğer sertifikalarımızı görüntülemek için "Sertifikalarımız" sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Her hakki saklidir. ©