Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
Biz Kimiz
 

           Döğme Şirketler grubu tarafından  2011 yılında kurulan FG Havacılık Turizm Tic. Ltd. Şti havacılık alanında 30 yıldan uzun süren deneyim ve birikiminin bir araya getirilmesi hedefi ile kurulmuştur.

        Havacılıkta her biri kendi sınıfında bir dünya devi olan Alman Auto-Gyro, Çek TL-Ultralight, Fransız Aircreation ve Avustralya'lı Microair Avionics firmalarının Türkiye temsilciliğini yapmakta olan FG Havacılık; günümüzde dünyanın en çok satılan ultralight tipindeki hava araçları olan bu markaların Türkiye'deki tek yetkili satıcısıdır. 

        Auto Gyro faaliyete geçtiği 2007 yılından beri Gyroplane üretiminde sayısız başarıya imza atmış ve bugüne dek en çok satılan Gyroplane markası olmuştur. Auto-Gyro müşterileri için en doğru ürünleri geliştirmeye olan bağlılığı, pazar liderliğini beraberinde getirmiştir. Günümüzde dünyanın en büyük Gyroplane üreticisi olmuş ve çok kısa sürede ürettiği 1000 in üzerindeki hava aracı dünyanın 30 ülkesinden fazla müşterilerine teslim edilmiştir.  Auto Gyro 2009'dan günümüze kadarki son üç yıl içinde MTOsport, Calidus ve Cavalon modellerini geliştirerek dünyada gyroplane pazarında %95’lık pazar payıyla en üst sırada yer almıştır. Bu gelişimle beraber Auto Gyro 2011 yılında TOP 100 firma arasına girerek iş dünyasının oskarını ve 2012 yılın da da Red Dot dizayn ödülünü almıştır. 

        Gyroplane uçakları Türkiye pazarında da başarılı olmuş ve 2012 yılının ilk 6 ayı içerisinde 4 Calidus 1 cavalon ve 1 MTO Sport olmak üzere 6 adet hava aracı müşterilerine teslim edilmiştir.
        1989 yılında kurulan ve sabit kanatlı ultralight hava araçları sınıfında dünyanın önde gelen firmalarından olan TL-Ultralight, Türkiye pazarında da çok beğenilmiş, üstten kanatlı Sirius, alttan kanatlı sting, ve suya iniş yapabilen Sirius Floats modelleri kısa süre içinde üstün uçuş menzili, otomatik pilot, balistik paraşüt, üstün hız avantajı ve düşük yakıt ve bakım maaliyetleri dolayısı ile ilgi odağı olmuştur. Hadveli olarak adlandırılan (değişken açılı) pervane üretimini de yapan firmanın hava araçları tüm dünyada uçmaktadır.
        Delta kanat olarak tabir edilen ve pilotun hava aracının kanat açısını doğrudan elle değiştirmesi prensibi ile kontrol edilen hava araçlarının dünyada bir numaralı üreticisi konumunda olan Aircreation markasının yetkili satıcılığı faaliyetini de yürütmekte olan firmamız, bugüne kadar 30 adetin üzerinde yaptığı teslimat ile havacılık tutkunlarının heyecanına ortak olmaktadır. Satış sonrası sadece teknik destek vermekle kalmayan FG Havacılık, düzenlediği mini festivallerle de pilotları bir araya getirmektedir. 

        Son 6 ay içerisinde ülkemizde havacılık alanında oldukça yüksek sayılabilecek satış rakamlarına ulaşmanın ortaya çıkardığı ihtiyaçları karşılamak amacıyla FG Havacılık 2012 yılında büyük bir yatırımla Edremit Körfez Havalimanında kuracagi uluslararası standartlara sahip servis ve bakım merkezinde başta gyroplane gibi ultraglight tipi uçaklar olmak üzere hava aracı bakım hizmeti vermeye başlayacaktir. Bununla beraber FG Havacılık yine Edremit Kocaseyit Havalimanı yürüteceği faaliyetler kapsamında son model hava araçlarını filosuna katmış ve profesyonel kadrosunu kurarak uçuş eğitim okulunu oluştumayı hedeflemiştir. Edremit körfez havalimanında yer alan FG Havacılık Bakım ve Uçuş Eğitim Merkezi 2012 yılında yine bir ilke imza atarak sınıfında Türkiye'nin ilk SHGM onaylı ultralight uçuş eğitim ve bakım yetkisine sahip şirketi olacaktır. FG Havacılık hangarında yapılan tüm bakımlar ve uçuş eğitim okulu kalite kontrol altında gerçekleşmektedir. 

        FG Havacılık Yine ülkemizde başka bir benzeri olmayan İstanbul Catalca da deneme ve tanıtım uçuşlarını gerçekleştirdiği 30000 metrekare alanda kurulmuş içerisinde hızlı bakım ünitesi olan özel pisti bulunan havaalanını 2011 yılında tamamlamış ve uçuşlarına başlamıştır. Çatalca tesisleri aynı zamanda havacıların bir eğlence merkezi haline gelmesi ve buluşma noktası olması hedeflenmiştir.  

        FG Havacılık bakım hangarı yaklaşık 300m2 kapalı alana sahip tesislerinde en son teknoloji teçhizatla donatılmış genel bakım atölyesi, aviyonik atölyesi, konforlu bekleme ve ofis alanları, dershane, tamamen bilgisayarlı sistem ile takip edilen ve iklimlendirilmiş parça stok bölümünü barındırmaktadır. Firma envanterinde orijinal Gyroplane ve rotax motor parçaları bulunmaktadır. FG Havacılık bakım merkezi halen Gyroplane bakımlarının yapılabildiği Türkiye'nin ve doğu Avrupa'dan Ortadoğu'ya kadar çok geniş bir alanın tek yetkili servis merkezi haline gelecektir. Bu özelliğiyle bakım merkezi yurtiçindeki müşterilerinin yanında yurtdışına da bakım hizmeti sağlayacaktır. 
        FG Havacılık uzun yılların deneyimiyle bakım ve uçuş eğitim personeli alanlarında yüksek eğitim seviyesine sahip pilotlar ve teknisyenlerden kurulmuştur. Birçoğu yurtdışında olmak üzere sayısız kursa katılan personelin eğitimi devamlı tazeleme kursları ile güncel tutulmaktadır. Tüm bakım ve uçuş personeli müşteri ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilme anlayışı içinde çalışmaktadır.

        Amacımız; Dünya Havacılık sektörünü yakından takip ederek, dürüst, güvenilir, öncü,doğaya ve insana saygılı, yaklaşım ve ilkeler ile dünyada hızla gelişen havacılık ve yan dallarının ülkemizdeki gelişimine katkı sağlamaktır.

          Hedefimiz; Türk Havacılık sektörünü gelişmiş ülkeler seviyesine getirmek için çalışmalar yapmak ve bu doğrultuda toplam kaliteden ödün vermemektir. 

Grup Şirketlerimiz

 

                    
                Airport AVM                Londra Camping         Airport Sinemaları      Shell Benzin İstasyonları            GPE5 Karting

 

Her hakki saklidir. ©