Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
Skypper
                                         
     Genel Bilgiler      Teknik Bilgiler     Donanım      Dokümanlar        Galeri       Fiyat Listesi   Detaylı Bilgi
 

Skypper modeli Aircreation firmasının 2011 yılında üretimine başladığı yeni nesil bir microlight modelidir. Skypper modeli, 30 yıllık Aircreation tecrübesinin mimarları olan GTE versiyonları; Clipper, Twin, Buggy ve Trek modellerinin modernite, konfor ve sağlamlık hedefi ile harmanlanması sonucu oluşturulmuştur. 55 litrelik yakıt deposu ile 5 saate kadar havada kalabilen ve kuş uçumu yaklaşık 500 km menzile sahip olan Skypper ile sportif uzun yol uçuşları (cross-country) mümkün hale gelmiştir. 
 
Rotax 582 (64 HP), Rotax 912 (80 HP) ve Rotax 912 S (100 HP) motor seçenekleri ile sunulan Skypper, Aircreation kalitesinin Tanarg modeline göre daha ekonomik bir fiyatla sunulmasına imkan vermektedir. Bununla beraber, Tanarg için sunulan tüm donamım seçenekleri Skypper modeli için de geçerlidir. Bu donanım ve aksesuarlardan bazıları; balistik paraşüt, transponder, entegre telsiz sistemi, ısıtmalı uçuş kıyafetleri ve eldivenleri, kulaklık entegreli kask vb.dir.  

 Aircreation Skypper – …Uçmanın en heyecanlı yolu

 

 Skypper Teknik Özellikleri

Uzunluk x yükseklik:

2,90 m x 3,45 m

Kanat hariç yükseklik

2,40 m

Kanat açıklığı / Kanat alanı

9,85m / 15,1 m2

Aşılmaması gereken sürat (Vne)

185 km/h

Seyahat sürati

61– 160 km/h

 

Motor

Rotax 582 S (64 hp)

Rotax 912 (80 hp)

Rotax 912 S (100 hp)

Maksimum mürettebat ağırlığı

220 kg

Minimum Hız

61 km/h

Tırmanma oranı ( @max. TOW)

5 m/s

Maksimum kalkış ağırlığı (Mtow)

472,5 kg

Boş ağırlık (tipe göre)

210 kg

Yakıt tüketimi

10,1 L/h (100 km/h hızdaki tüketim)

Yakıt tankı kapasitesi

55 L

Uçuş Menzili

500 km

Maksimum Yük Faktörleri (@ MTOW)

+6 g / -3g

Limit Yük Faktörleri (@ MTOW)

+4 g / -2g

 

 

Skypper Nuvix 582

 Diğer Skypper Videoları İçin Buraya Tıklayınız

 

 

 

Her hakki saklidir. ©