Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
Tanarg
                                          
     Genel Bilgiler      Teknik Bilgiler    Donanım       Dokümanlar        Galeri      Fiyat Listesi   Detaylı Bilgi

Aircreation markasının bayrak taşıyıcı modeli konumunda olan Tanarg, microlight hava araçları sınıfında en iyiyi sunmak üzere dizayn edilmiştir. 30 yılı aşkın bir tecrübenin eseri olarak titizlikle geliştirilen Tanarg, kusursuz bir mühendisliğe sahiptir. 80 veya 100 HP'lik Rotax motora sahip bu sıradışı hava aracının potansiyelini keşvetmek, sizi hiç tükenmeyecek bir heyecanın içine sürükleyecektir. Tanarg, hız ve macera arayanlar için özelleştirilmiş son derece güvenli ve piyasadaki diğer muadillerine oranla güçlü bir araçtır. Tanarg kalitesi uluslarası bir çok yarışmada kazanılan ödüllerle tescillenmiştir. Tanarg kullanıcılarının ortak görüşü, bu kalitenin sunulan stil, ergonomi ve konforun bir sonucu olduğu yönündedir. 

100 metre gibi kısa bir mesafeden iniş kalkış gerçekleştirebilen Tanarg, Rotax motorlar için son derece düşük bir ihtimal olan motor durması olasılığında dahi üstün bir süzülme oranı sunarak pilotun güvenli bir iniş yapmasını imkanlı hale getirmektedir. Opsiyonel olarak sunulan BRS paraşüt sistemi ise beklenenin çok üzerinde bir emniyet anlayışının hedeflendiğinin göstergesidir. 

Aircreation hava araçlarında kullanılan malzemeler normal standartların üzerinde bir kalite ve işçiliğe sahiptir. Bu sebeple, küçük bir araştırma yaptığınızda dünyadaki tüm spor hava araçları arasında Aircreation ürünlerinin en güvenilir, en az sorun çıkaran, en az yıpranma / kullanım oranına sahip olan ve tekrar satılmak istendiğinde değerini en az kaybeden hava aracı olduğunu rahatlıkla farkedeceksiniz.

 

 Aircreation Tanarg – Kuşlar kadar özgür...

Tanarg Teknik Özellikleri

Uzunluk x yükseklik:

2,90 m x 3,45 m

Kanat hariç yükseklik

2,40 m

Kanat açıklığı / Kanat alanı

9,85m / 15,1 m2

Aşılmaması gereken sürat (Vne)

185 km/h

Seyahat sürati

61– 160 km/h

 

Motor

Rotax 912 (80 hp)

Rotax 912 S (100 hp)

Rotax 912 ES (100 hp)

Maksimum mürettebat ağırlığı

220 kg

Minimum Hız

61 km/h

Tırmanma oranı ( @max. TOW)

6 m/s

Maksimum kalkış ağırlığı (Mtow)

472,5 kg

Boş ağırlık (tipe göre)

210 kg

Yakıt tüketimi

10,1 L/h (100 km/h hızdaki tüketim)

Yakıt tankı kapasitesi

65 L

Uçuş Menzili

600 km

Maksimum Yük Faktörleri (@ MTOW)

+6 g / -3g

Limit Yük Faktörleri (@ MTOW)

+4 g / -2g

 

Tanarg Tanıtım Videosu 

 Diğer Tanarg Videoları İçin Buraya Tıklayınız

 

 

 

Her hakki saklidir. ©