Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
Calidus
                                                
     Genel Bilgiler        Katalog        3D Görünüm      Dokümanlar        Galeri      Fiyat Listesi   Detaylı Bilgi
 

Calidus, MTO sport modeline uçuş tecrübeleri ile belirlenen ideal eklemelerin yapılması ile oluşturulmuş Auto-Gyro modelidir. Piyasaya sürüldüğü 2009 yılından beri Auto-Gyro'ya büyük bir popularite kazandırmış ve ürün yelpazesine katılmıştır. Kapalı kabin bir gyro olması sebebi ile soğuk ve değişkenlik gösteren hava koşulları için üstün bir avantaj sağlamış ve yolcular için en yüksek konforu hedef almıştır.

Kendini kanıtlamış Rotax motor, fiberglass/karbonfiber gövdesi ve değiştirilebilir kanopisi ile uzun süreli uçuşlar için Calidus mükemmel bir donanıma sahiptir. Yenilikçi aerodinamiği sayesinde MTOsport modeli ile karşılaştırıldığında etkinliğini ve bu sayede menzil geliştirmeyi olanaklı hale getirmiştir. Yine aerodinamiği dolayısı ile Cavalon modeline göre %10 civarında hız avantajı sunar.

 

 CALIDUSve dünya sizin…

 

Calidus Teknik Özellikleri

 
Uzunluk x Genişlik x Yükseklik

4,8 m x 1,7 m x 2,7 m

 Rotor çapı
 

8.4 m

 Seyir Sürati
 

160 km/h

 Maksimum sürati
 

185 km/h

 
Motor

Rotax 912 ULS (100 hp)

veya Rotax 914 UL (Turbo 115 hp)

 Konfigürasyon
 

Tandem (önlü arkalı)

 Yolcu Kapasitesi
 

2 kişi (1 pilot 1 yolcu)

 Menzil
 

5 saat

 Maksimum Kalkış Ağırlığı
 

450 kg

 Ekipman
 

Radio/GPS/EFIS

Servis İrtifa Tavanı
 

14500 ft. / 4420 m.

 Kalkış Mesafesi
 

100 m

 İniş Mesafesi
 

10 m

 

Calidus 2010 Tanıtım Videosu

 

Daha Çok Calidus Videosu İçin Tıklayınız

 

 

 

Her hakki saklidir. ©