Ana Sayfa Kurumsal Hakkımızda Filomuz Basında Biz Mezunlarımız İnsan Kaynakları Faaliyetlerimiz Gezi & Tanıtım Uçuşu Havadan Fotoğraf ve Film Çekimi Gezi Uçuşları Hava Takip & Gözetleme Güvenlik ve Askeri Amaçlı Kullanım Sahil Güvenlik Satış Auto-Gyro Microair Avionics TL-Ultralight Aircreation Eğitim FG Air Uçuş Okulu FG Akademi Teknik Destek Bakım Hizmeti Yedek Parça Servis Bültenleri Dokümanlar Uçuş Hazırlığı Türkiye ICAO Kodları Türkiyedeki Pistler Türkiye'deki Apronlar Türkiye'deki Havaalanları Türkiye Havayolları Haritası Uçuş Planı Formu Kule Telsiz Frekansları Canlı Hava Trafik Takibi Galeri Foto Galeri Video Galeri S.S.S Ultralight Hava Aracı (ÇHHA) hakkında Gyroplane Hava Araçları Hakkında İletişim Merkez Ofis Edremit Uçuş Okulu ve Bakım Merkezi Çatalca Uçuş Tanıtım Merkezi Görüş ve Önerileriniz
Cavalon
                                                   
    Genel Bilgiler       Katalog         3D Görünüm      Dokümanlar         Galeri      Fiyat Listesi    Detaylı Bilgi
 

 

Auto-Gyro'nun ilk yanyana konfigürasyona sahip modeli olan Cavalon dizayn, teknik ve yenilikci teknolojisi açısından tüm limitleri ve kısıtlamaları ortadan kaldırmaktadır. Yanyana oturma düzeni ile pilota ve yolcuya benzersiz bir açı ve konfor sunar.
 
Yanyana bir model olması sebebi ile Cavalon, Auto-Gyro'nun ürün yelpazesini genişletmenin ötesinde aynı zamanda gyro konseptine bir çok özellik de katmaktadır. Büyük yakıt deposu sayesinde uzun mesafeleri kolaylıkla alabilen Cavalon, kişiye özel ayarlanabilir koltuk ve pedal mesafesi ile size kendinizi farklı hissettirir. İç dizaynı da mükemmel görüş alanı ve geniş bir oda konforu sunmak üzere geliştirilmiştir.
 
 
  Tabandan tavana tüm hayal ettikleriniz sizinle! 

 

Cavalon sofistike ve yenilikçi dizaynı dolayısı ile bu sene Dünya'nın en meşhur dizayn ödülü ile taçlandırılmıştır; Red Dot Dizayn Ödülü. 2012 yılında 4515 ürün arasında 30 juri üyesinin oyları ile en çok oyu alan Cavalon bu senenin kazananı olmuştur. Red Dot Dizayn Ödülü Auto-Gyro'nun kalite standartlarının ve yenilikçi anlayışının göstergesi olarak Auto-Gyro'nun gururla taşıdığı bir ödüldür.

 

 

CAVALON – yeni çağın şafağı…

Cavalon Teknik Özellikleri

Uzunluk x Genişlik x Yükseklik

4,6 m x 1,9 m x 2,8 m

 

Rotor çapı

8.4 m

Seyir Sürati

145 km/h

Maksimum sürati

160 km/h

Motor

Rotax 912 ULS (100 hp)

veya Rotax 914 UL (Turbo 115 hp)

Konfigürasyon   

Yan yana

Yolcu Kapasitesi

2 kişi (1 pilot 1 yolcu)

Menzil

5 saat

Maksimum Kalkış Ağırlığı

450 kg

Ekipman

Radio/GPS/EFIS

Servis İrtifa Tavanı

14500 ft. / 4420 m.

Kalkış Mesafesi

100 m

İniş Mesafesi

10 m

 

Cavalon Günü
  

Daha Çok Cavalon Videosu İçin Tıklayınız

  

  

Her hakki saklidir. ©